W górę ze słabym wzrokiem

No Comments

W górę ze słabym wzrokiemDiagnoza “wzrok”, zdefiniowane jako wizję, która nie może być wyeliminowane za pomocą standardowych okularów, soczewek kontaktowych, leków lub operacji, zmienia się wszystko—od zaufania człowieka, jak poruszać się po świecie.

To może się zdarzyć w każdym wieku, ale, jak się starzejemy, nasz ryzyko wzrok znacznie zwiększa straty. Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki wynosi prawie 45 procent wszystkich przypadków. Inne przyczyny obejmują zaćmy, jaskry i retinopatii cukrzycowej.

Objawy niskiego wizje obejmują trudności z rozpoznawaniem twarzy, obejść supermarket, wyboru odzieży i odpowiednich kolorów, gotowanie i regulację ustawień—w rzeczywistości, większość imprez przyjmujemy za pewnik, z dobrym wzrokiem.

Ale utrata wzroku oznacza więcej, niż utrata wzroku. Może to również prowadzić doAle utrata wzroku oznacza więcej, niż utrata wzroku. Może to również prowadzić do

Izolacja: od 40 do 50% u starszych osób z wadami wzroku ograniczają ich aktywność.

Spada: 24,000 amerykanów powyżej 65 lat otrzymują obrażeń przy upadkach.

Zdrowie psychiczne: starsi ludzie z wadami wzroku cierpią z powodu depresji lub niepokoju dwa razy szybciej, jak i reszta z nas.

Chociaż to może być trudne i przerażające dla ludzi ze słabym wzrokiem i dla rodzin i opiekunów, z wadami wzroku nie muszą sygnałem do tego, aby poczucie niezależnym i cieszyć się życiem.

“Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby pomóc ludziom, którzy stracili zdolność widzenia dostosować się do nowej rzeczywistości” – mówi Lisa OGA, profesorem, cms, Centrum Johna A. Moran oczu.

OGA kieruje program wsparcia pacjentów Moran, utworzony w celu rozwiązania wielu problemów związanych z zaburzeniami widzenia lub utrata wzroku.

“To jest tak ważne, aby proces nieuchronny problemów emocjonalnych, które pochodzą z tej zmiany. Wiele osób przejść przez formularz smucić. Na szczęście, istnieje wiele doskonałych zasobów od grup wsparcia i świadczenie usług doradczych pomocniczych urządzeń i wizyt w domu, które mogą zezwolić na wiele ważnych pytań i otworzyć drzwi do ludzi, aby przejść dalej”, – wyjaśnia OGA.

Dla wielu, utrata wzroku nie oznacza końca “wizja”.Dla wielu, utrata wzroku nie oznacza końca "wizja".

Urządzeń, które pozwalają ludziom ze słabym wzrokiem nadal czytać, surfowanie w internecie, oglądanie filmów i wiele innych, powszechnie dostępne i coraz lepiej cały czas. Certyfikowany słabym wzrokiem profesjonalni lekarze mogą oceniać dom i pomóc stworzyć sposoby, aby ułatwić dla osób niedowidzących i żyć na własną rękę.

“Mieliśmy kilka świetnych historii sukcesu” – zauważa hordy. “jeden z naszych pacjentów-udany rzeźbiarz, który kazał jej żyć z jej pracą. Jak jej wizja się zmieniło, a praca stała się bardziej skomplikowana, my pomogliśmy jej zmienić jej studio oświetlenie i znaleźć sposoby pracy z różnymi tłami, tak, że może zobaczyć kontrast. Nauczyła się robić makro pracy z powiększającym ekranem i noszą daszkiem, aby skoncentrować się, że wizja ma. Będziesz zaskoczony, jak wielu dobrze zaplanowanych korekty mogą czynić cuda”.

Oprócz praktycznych informacji (na przykład, czy wiesz co sprawdzonych niedowidzących obywateli Utah, mają prawo do preferencyjnych awans taxi?) program organizuje imprezy kulturalne, w tym “dotyk tour” sztuki i muzea historii naturalnej, lub noc w operze próby.

“Cały nasz zespół jest tutaj, aby pomóc ludziom, aby to zrobić i dowiedzieć się wszystkiego o zasoby i narzędzia, które są dostępne, aby pomóc im kontynuować naukę życia i iść do przodu” – mówi hordy. “ze słabym wzrokiem nie powinny brać radość z życia. W rzeczywistości, to może otworzyć nowe drzwi”.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *